Haber

Ordu’da sel ve taşkın oluşmuyor

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, 4 yılda yaptıkları çalışmalar sayesinde kentte geçmiş yıllarda görülen sel ve taşkınların yaşanmadığını söyledi.

Güler, Kent Konseyi Toplantısında, hesabı zor ama olabilecek çalışmalarla Ordu’ya katma değer kattıklarını ifade etti.

Kenti daha modern hale getirmek için her ilçede alt ve üst yapıda değerli çalışmalara imza attıklarını vurgulayan Güler, “Son günlerde sel ve toprak kaymaları ülkemizin birinci gündem maddesi haline geldi. Komşu ilimizde olduğu gibi yağış, hatta bazı noktalarda daha fazla, yaptığımız yatırımlar sayesinde bu dönemi sorunsuz bir şekilde geçirdik. söz konusu.

4 yılda yaptıkları çalışma sayesinde geçmiş yıllarda görülen sel ve taşkınların kentte yaşanmadığını vurgulayan Güler, “Yalnız şehrimizde bu riski ortadan kaldırmak için 140 kilometre yol yaptık. 4 yılda 13 bin metre menfez, alt yapıdan 2 bin 400 TIR malzeme çekildi.Bunun dışında 35 kilometre yağmur suyu hattı temizlendi.8 bin ızgara temizlendi.Ayrıca 5 bin metre menfez temizlendi. temizlendi.” dedi.

Heyelanlara karşı 140 bin metreküp duvar yapıldığını anlatan Güler, şunları kaydetti:

“Eğer biz bu çalışmaları yapmasaydık ilçelerimizde olası sel ve heyelanlar olabilirdi. Özellikle temmuz ve ağustos ayları bölgemiz için ciddi risk oluşturan aylardır. Bu doğrultuda ekiplerimiz önlem almış ve almaya devam etmektedir. Biz bu çalışmaları siz meclis üyelerimizle birlikte yaptık.Sağolun değerli meclis üyelerimiz.İlimiz ve ilçelerimiz için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz.”

???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu