Ekonomi

Lavrov: Avrupalı ​​şirketler 250 milyar euro kaybetti

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, çeşitli ülkelerden büyükelçilerin katıldığı yuvarlak masa toplantısında, başkent Moskova’da Ukrayna krizinin analizine ilişkin konuştu.

ABD’nin politikalarıyla Avrupa ekonomisine zarar verdiğine dikkat çeken Lavrov, “Washington, emirlerini yerine getirirken askeri-endüstriyel sanayi için para kazanıyor.” altında“Bu da Avrupa’yı iflasa sürüklüyor” dedi.

ABD’nin Avrupa’yı değerli sıvılaştırılmış doğal gazını (LNG) almaya zorladığını belirten Lavrov, şöyle konuştu: “Avrupalı ​​şirketlere kendi bencil yasalarını dayatıyor ve buradaki şirketleri işlerini yurt dışında, maliyetlerin daha düşük olduğu yerlere taşımaya zorluyor. “Avrupa Birliği’ni Rusya’ya ait her şeyden vazgeçmeye zorlayan Washington, Rusya’dan uranyum ve diğer kritik malzemeleri almaya devam ediyor” dedi.

Avrupa’nın bu politikalar nedeniyle ciddi ekonomik kayıplara uğradığını savunan Lavrov, “En mütevazı tahminlere göre Avrupalı ​​şirketler son 1,5 yılda Batı’nın tek taraflı yaptırımları nedeniyle 250 milyar euro zarara uğradı. “Bu çok büyük bir rakam” yorumunu yaptı.

Lavrov, Birleşmiş Milletler’in Karadeniz Tahıl Girişimi’ni canlandırma çabalarının sonuç vermediğine dikkat çekerek, Batılı ülkelerin bu konuda ilerlemeyi engellediğinin altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu