Haber

Suriye Devlet Başkanı’nın eşi Esma Esad’a lösemi teşhisi

Suriye Devlet Başkanlığı, Beşar Esad’ın eşi Esma Esad’a lösemi teşhisi konulduğunu açıkladı. Suriye Devlet Başkanı’nın eşi, beş sene önce meme kanserini atlatmıştı.

Reuters’ın aktardığına göre, 48 yaşındaki Esma Esad, izole olmasını gerektirecek ‘özel bir tedavi protokolüne’ alınacak ve bu sebeple kamuoyu önündeki etkinliklere katılmayacak. Esad, Ağustos 2019’da yaptığı açıklamada, meme kanserini tamamen yendiğini söylemişti.

2023 YILINDA BAE ZİYARETİNDE BEŞAR ESAD’A EŞLİK ETTİ

İngiltere doğumlu eski yatırım bankacısı Esma Esad, Suriye’deki savaşın başlamasının ardından, hayır işlerinde rol almaya başlamış, öldürülen askerlerin aileleriyle bir araya geldiği görüntüler basına yansımıştı. Esma Esad, aynı zamanda, Suriye’de pek çok yardım ve kalkınma faaliyeti yürüten, çatı bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyet gösteren Suriye Kalkınma Birliği isimli kurumu da yönetiyor.

Esma Esad, geçen yıl eşi Beşar Esad’la birlikte Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) bir ziyarette bulunmuş, bu, 2011 yılından bu yana bilinen ilk yurtdışı resmi ziyareti olmuştu. Esad, burada BAE Emiri’nin annesi Fatma bin Mübarek ile görüşmüştü.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu