Haber

Son Çin İmparatoruna ait Patek Philippe saat 6.2 milyon dolara satıldı

1908-12’nin ortalarında Çin’in hükümdarı olan Aisin-Gioro Puyi’nin saati, Hong Kong’daki Phillips Asia Müzayede Evi’nde müzayedede satıldı. 6,2 milyon dolar değerindeki saat, Asyalı bir koleksiyoncu tarafından satın alındı.

ÇEVİRMEN İÇİN MEVCUT

Phillips Asia Müzayede Evi’nin Saat Lideri Thomas Perazzi, 6.2 milyon dolarlık fiyatın bir imparatora ait en yüksek kol saati olduğunu açıkladı.

Müzayede Evi’nden yapılan açıklamada, Japonya’nın 1945’te 2. Dünya Savaşı’ndaki yenilgisinin ardından Sovyetler Birliği’nin eline geçen Puyi’nin saatinin 8 Referans 96 olduğu bilgisinin yanı sıra Rusça tercüman Georgy Permyakov’a hediye edildiği belirtildi. Patek Philippe tarafından üretilen Quantieme Lune modeli. yaptığı bildirildi.

SAATİN GEÇMİŞİ 3 YILLIK ARAŞTIRMALARLA DOĞRULANDI

Müzayedeyi düzenleyenlerden yapılan açıklamada, saatin tarihini araştırmak ve kaynağını doğrulamak için saat uzmanları, tarihçiler, gazeteciler ve bilim adamlarının üç yıl boyunca birlikte çalıştıkları vurgulandı.

Puyi’nin saati teklif ettiği tercüman Georgy Permyakov, 2001 yılında verdiği bir röportajda, Puyi’nin saati kendisine Sovyetler Birliği’ndeki tutsaklığının son gününde, Çin’e iade edilmeden önce verdiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu