Teknoloji

Samsung, Galaxy S23’ün “Kaliteli 8K” Videolar Çekmesini Sağlayan Özelliğini Kaldırdı

Bir görüntü çekerken görüntü kalitesini belirleyen tek faktör çözünürlük değildir. Sen 4K veya 8K çözünürlükteBir görüntü çekiyor olsanız bile, görüntünün kalitesi bir saniye içinde belgede işlenen veri bitlerine bağlıdır.

En son amiral gemisi serisi Galaxy S23 ile Samsung, bu bahiste fotoğraf çekmeyi sevenlere büyük bir iyilik yapmış oldu. 200Mbps bit hızı sunmuştu. Ama bu incelik, son güncellemesiyle gerekçesiz, sessizce kaldırıldı.

Samsung Galaxy S23 serisindeki görüntülerin bit hızı sadece 80 Mb/sn idi!

Samsung, kamera ayarlarında “Yüksek bit hızı” ayarını devre dışı bıraktı. Söz konusu ayar sadece 8K çözünürlükte ve 30 FPS ile çekim yapılması durumunda kaldırılmıştır. Bu ayar devre dışı bırakıldığında, görüntüler sadece 80 Mb/s bit hızında çekilebiliroldu.

Öte yandan özelliğin hangi güncellemeyle devre dışı bırakıldığı şu an için tam olarak net değil. Bazı kullanıcılar son yazılım güncellemesiyle bu özelliğin kaldırıldığını belirtirken, bazıları da Kamera uygulamasının yeni sürümüyle bu değişikliğin gerçekleştiğini belirtiyor. Samsung kısa süre önce Kamera uygulamasını başlattı. 13.1.01.28’den 13.1.01.35’e yükseldi.

8K 30 FPS’deki yüksek bit hızı zaten sorunlara neden oluyordu:

Samsung Galaxy S23 kullanıcıları, yüksek bit hızı seçeneğine sahip olmasına rağmen zaten zorluklarla karşılaşıyordu. Bazı çekimlerden sonra görüntülerin çıktısında takılmalar görüldü. Samsung’un özelliği kaldırmasının arkasındaki sebep, bu soruna bir çözüm bulmak olabilir.

Elbette özellik ister kalıcı ister geçici olarak kaldırılsın, ancak önümüzdeki haftalarda kesinlikle kaldırılacak.

caybasi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu