Haber

Sakarya’da Doktorlar ve Sağlık Çalışanları İsrail’in Gazze Saldırısını Protesto Etti

Sakarya’da hekim ve sağlık çalışanları, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla “sessiz yürüyüş” düzenledi.

Tozlu Camisi önünde toplanan doktorlar ve sağlık çalışanları, beyaz önlüklerini giyerek, ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ve pankartlarıyla, slogan atmadan Adapazarı Kültür Merkezi önünde yürüdü.

Grup adına açıklama yapan pratisyen hekim Mustafa Keskin, İsrail’in sistematik baskı ve işgalinin devam ettiğini söyledi.

Abluka altında konutların, okulların, hastanelerin bombalandığını, Gazze halkının açlığa mahkum edildiğini belirten Keskin, “Su vanalarını kapatan, tarlaları bombalayan, şehre gıda girişini engelleyen İsrail bunları yapıyor.” Açıkça, tüm dünyanın gözü önünde, saklamaya bile gerek duymadan.” söz konusu.

Bomba ve kitle imha silahlarının dehşetinden kaçmayı başaran insanların yetersiz beslenme, susuzluk ve salgın hastalıkların pençesinde ölüme mahkum edildiğini belirten Keskin, “Refah Sınır Kapısı açılmalıdır. Devletimizi, olmayanları davet ediyoruz.” -Devlet kuruluşlarının, milletimizin ve tüm insanlığın bu konuda ses çıkarmasını bu hassasiyetle, “Biz de atılan tüm adımlara, bildirilere ve yürüyüşlere desteğimizi ifade etmek isteriz.” dedi.

İsrailli işbirlikçi devlet ve şirketlerin soykırıma açık desteğinin artarak devam ettiğini belirten Keskin, “Gönlü ve duası Filistin’den yana olan vicdanlıların en büyük silahlarından biri boykottur. Boykot çağrımızı yineliyoruz. Hayatımızın her alanında, mesleklerimizde, tüm meslektaşlarımızı zulmü destekleyen ilaçları kullanmaya çağırıyoruz.” “Firmalara boykotun devam etmesi gerektiğini hatırlatıyor, Sağlık Bakanlığı yetkililerinin de aynı hassasiyeti hastane eczanelerinde göstermelerini bekliyoruz.” sözlerini kullandı.

İsrail’in kaybedeceğini, insanlığın, Filistin halkının, beyaz önlükleriyle soykırıma karşı duvar örenlerin, çöken hastanelerde tüm insanlığın hayatını kurtarmaya devam eden Gazzeli meslektaşlarının kazanacağını vurgulayan Keskin, “Kazanacaklar” dedi. çabalarını sonuna kadar sürdürecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu