Haber

Okul çağındaki çocukları hedefliyoruz! İşte korku yaratan gizemli hastalığın 4 belirtisi

Streptokok hastalığı olarak da bilinen ve İngilizce’de “Strep A” olarak bilinen hastalık nedeniyle 6 çocuğun hayatını kaybetmesi uluslararası kamuoyunun gündemine oturdu.

ÇOK ÖLÜMCÜL

Özellikle çocuklar arasında çok yaygın olan ve oldukça ölümcül olan bu hastalık nedeniyle son günlerde İngiltere’de 5, Galler’de 1 çocuk hayatını kaybetti. İngiltere’deki ölümlerin Londra, Surrey ve Buckinghamshire’da meydana geldiği belirtildi. İngiliz medyasında yer alan haberlerde şu ana kadar hayatını kaybeden çocuklardan sadece ikisinin isimlerinin açıklandığı belirtilirken, bunlardan birinin 4 yaşındaki Muhammed İbrahim Ali, diğerinin ise hayatını kaybeden Hannah Roap olduğu ifade edildi. Galler’de yaşıyor.

4 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLAR İÇİN DAHA TEHLİKELİ

Dört yaş altı çocuklarda bu hastalığın 5 kat daha öldürücü olduğu belirtilirken, antibiyotik kullanımı ve erken müdahale ile hastalığın iyileşme ihtimalinin yüksek olduğu kaydedildi.

HASTALIĞIN DEĞERLİ 4 BELİRTİSİ VAR

İngiliz medyası da bu hastalığın çocuklarda görülen belirtilerini sıraladı. Semptomlar boğaz ağrısı, kırmızı yanaklar, yüksek ateş ve kas ağrısını içerir. Bu semptomların yaklaşık 1 hafta sürdüğü açıklanırken yorgunluk, kulak enfeksiyonu ve deri döküntüsü öne çıkan semptomlar oldu.

5 GÜN İÇİNDE KENDİNİ GÖSTERİR

Çocukların bakteri ile enfeksiyondan iki ila beş gün sonra hastalandıkları da kaydedildi. Dil üzerinde beyaz pamukçukların oluştuğu da kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu