Haber

Hamas, Şifa Hastanesi saldırılarından ABD yönetimini sorumlu tuttu

Gazze’deki Hamas hareketi, şehrin batısındaki Şifa Hastanesi’nde sivilleri ve sağlık çalışanlarını hedef almaktan ABD yönetimini ve Başkan Joe Biden’ı sorumlu tuttu.

İsrail’in dünden bu yana Şifa Hastanesi’ni defalarca hedef alması üzerine Hamas’tan yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Şifa Hastanesi ve çevresindeki sağlık personeline, hastalara, yaralı ve yerinden edilmiş kişilere karşı işlenen bu menfur suçtan Amerikan yönetimini ve Başkan Biden’ı sorumlu tutuyoruz.” Terim kullanıldı.

Hamas’ın açıklamasında, “Birleşmiş Milletler (BM) ile Arap ve İslam ülkelerine, bu vahşi saldırıyı durdurmak için derhal müdahale etmeleri ve uluslararası hukuka göre güvenli alanlar olarak kabul edilen hastanelerin ve sivillerin korunması konusunda siyasi ve hukuki sorumluluk üstlenmeleri çağrısında bulunuldu. “

Açıklamada, yalnızca İsrail’i ve Nazi politikasını kınamanın onu hata yapmaya teşvik ettiği, bundan kaynaklanan tarihi sorumluluğun Gazze’deki çocukları ve savunmasız sivilleri korumayı başaramayanların peşini bırakmayacağı kaydedildi.

İsrail, binlerce yaralı ve yerinden edilmiş sivilin bulunduğu Gazze’nin en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi’ne dünden bu yana saldırılarını yoğunlaştırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu