Yaşam

Fikret Mualla ve İbrahim Çallı tablolarının da satıldığı müzayedeye rekor katılım

Artam Antik A.Ş.’nin Türkiye’den çağdaş ve çağdaş sanatın güçlü bir seçkisini sunan ve pazar günü sona eren çevrimiçi müzayedesine 8 bini aşkın kişi katıldı.

Müzayedede Fikret Mualla, Mübin Orhon, Erol Akyavaş, Nuri İyem, Burhan Doğançay, Ömer Uluç, Nejad Melih İhtilal, Avni Arbaş, Zeki Faik İzer, Neş’e Erdok, Mehmet Güleryüz, Leyla Gamsız, Komet, Mehmet Gün, Kemal Önsoy, Selma, Gürbüz ve Canan Tolon’un da aralarında bulunduğu farklı kuşak ve üsluplardan ustaların 321 eseri sergilendi.

Hürriyet gazetesinden İhsan Yılmaz’ın haberine göre, Fikret Mualla’nın eserleri arasında yer alan ‘Yeşil Ahenkli Kadınlar’ tablosu 4 milyon 578 bin liraya ulaşarak müzayedede en çok satış rakamına ulaşan eser oldu.

İbrahim Çallı’nın Mustafa Kemal Atatürk’ü ayakta, smokin ve madalyasıyla tasvir eden eseri, müzayedede en yüksek fiyatla satılan ikinci eser oldu. Çallı’nın yağlıboya tablosu 37 teklif aldı ve 2 milyon 354 bin TL’ye satıldı.

Selma Gürbüz’ün 2008 tarihli ‘Kızlar’ tablosu 2 milyon 27 bin lirayla en değerli üçüncü eser oldu. (KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

foca-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu