Haber

Eski papaz 46 yıl sonra ABD’de cinayet suçlamasıyla tutuklandı

ABD’nin Georgia eyaletinde yaşayan eski papaz David Zandstra, 1975 yılında Pennsylvania eyaletinde papaz olarak görev yaparken 8 yaşındaki bir kızı öldürmekle suçlandı.

Pennsylvania, Delaware Bölge Savcısı Jack Stollsteimer, 83 yaşındaki emekli papaz David Zandstra hakkında 1975 yılındaki bir cinayette “kasıtlı adam öldürme” ve “birinci, ikinci ve üçüncü derece cinayet”, “çocuk kaçırma” ve benzeri suçlamalarla iddianame hazırladı.

O sırada 8 yaşındaki Gretchen Harrington’u öldürmekle suçlanan Zandstra’nın olay anında küçük kızın gittiği dini kampta rahip olduğu belirtildi.

Stollsteimer yaptığı açıklamada, Zandstra’nın Harrington’u tanıyan birinden gelen bilgi üzerine Georgia eyaletinde gözaltına alındığını ve sorgulandığını söyledi.

Zandstra’nın suçunu itiraf ettiğini belirten Stollsteimer, sanığa ait DNA örneklerinin olay yerindeki delillerle karşılaştırılacağını kaydetti.

Stollsteimer, iddiaya ilişkin bilgisi olanların, daha fazla mağduriyet yaşanması durumunda soruşturmayı yürüten kişilerle iletişime geçmeye davet edildi.

Küçük kızın cesedi 2 ay sonra parkta bulundu.

Yetkililer, Zandstra’nın Harrington’ı arabasına bindirdiğini ve onu ormanlık bir alana sürerek öldürdüğünü söyledi.

Stollsteimer ise polisi arayan kişinin Harrington’ın en yakın arkadaşlarından birinin babası Zandstra olduğunu ve olaydan sonra küçük kızın ailesiyle yıllarca arkadaşlığını sürdürdüğünü kaydetti.

Zandstra’nın halen Gürcistan’da tutuklu olduğu belirtiliyor.

Harrington, Ağustos 1975’te Zandstra’nın papaz olduğu dini kampa giderken ortadan kayboldu ve cesedi iki ay sonra parkta bulundu.

oguzlar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu