Haber

Emine Erdoğan, devlet başkanlarının eşleriyle Topkapı Sarayı’nı gezdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “31 Mart Dünya Şehirler Günü” programına katılmak üzere İstanbul’a gelen devlet ileri gelenlerinin eşleriyle birlikte Topkapı Sarayı’nı ziyaret etti.

Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler İnsani Yerleşim Programı UN-Habitat tarafından her yıl farklı bir şehirde kutlanan ve 2017 yılında gerçekleştirilen “Dünya Şehirler Günü” programının ardından konuk devlet başkanlarının eşleriyle birlikte Topkapı Sarayı’na gitti. bu yılki kutlamalar kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde bir otel.

Erdoğan, “Emir Hanımlar”la birlikte sarayın Hz. Muhammed, sahabeleri ve İslam’daki bazı peygamberlerle ilgili eşyaların sergilendiği “Kutsal Emanetler” bölümünü, kıyafetlerinin sergilendiği “Elbise-i Hümayun” galerisini ziyaret etti. Osmanlı hanedanı ve “Hazine-i Hümayun” bölümleri sergileniyor. .

Burada sergilenen taht, zırh, nişan ve mücevher gibi eserleri inceleyerek bilgi alan liderlerin eşleri, saraydan çok etkilendiklerini ve eserleri çok beğendiklerini belirtti.

Liderin eşleri ve Emine Erdoğan, Fatih Köşkü’nün balkonundan Boğaz manzarasını izledi.

Ziyarette Malezya Kraliçesi Tunku Azizah Aminah Maimunah Iskandariah, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, KKTC Başbakanı Ünal Üstel’in eşi Zerrin Üstel, Gambiya Devlet Başkanı Adama Barrow’un eşi Fatoumatta Bah Barrow, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bajram Begaj’ın eşi Armanda Begaj da katıldı. , Sierra Leone Devlet Başkanı Julius Maada Bio’nun eşi Fatima Maada Bio, Burundi Devlet Başkanı Evariste Ndayishimiye’nin eşi Angeline Ndayishimiye, Senegal Devlet Başkanı Macky Sall’ın eşi Marieme Faye Sall ve Mozambik Devlet Başkanı Filipe Jacinto Nyusi’nin eşi Isaura Nyusi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu