Haber

Edirne’de kavurucu sıcaklar yerini yağmura bıraktı

Edirne’de kavurucu sıcaklar yerini yağmura bıraktı

EDİRNE Edirne’de geçtiğimiz günlerde etkili olan 41 derecelik kavurucu sıcak yerini yağmura bıraktı.

Edirne’de kavurucu sıcaklarla birlikte termometrelerin 41 dereceyi göstermesi zorlaştı. Yağışlı havanın etkili olmasıyla birlikte sıcaklıklar 23 dereceye kadar düştü. Geçtiğimiz günlerde etkili olan kavurucu sıcaktan bunalan vatandaşlar, öğle saatlerinde etkili olan sağanak yağışla rahat bir nefes aldı. Hafif şeklinde başlayan ve etkisini artıran gök gürültüsü ve şimşek sonrası cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

Sıcaktan bunalan vatandaşlar serin hava nedeniyle rahatlarken, hazırlıksız yakalanan sürücü ve yayalar da sıkıntılı anlar yaşadı. Yağış nedeniyle alışveriş yapmak zorunda kalan vatandaşlar, korunmak için develeri aradı. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, iş yerlerinin altlarına, cami avlusuna ve tarihi çarşılara sığındı.

Yağmurdan çarşaflarla korunmaya çalıştılar

Sağanak yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar yağmurdan korunmak için tarihi çarşılara sığınırken, yolda yürüyen bir diğer aile ise başlarına çarşaf geçirerek gitmeyi tercih etti. Nemli ve sıcak havaya rağmen yağan yağmur havayı kısa süreliğine serinletti.

Yağışların belli aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu