İş

DOSABSİAD Başkanı Çevikel: “OVP, yapısal reformların katkısıyla büyümeye yön verecek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı Orta Vadeli Programı (OVP) değerlendiren DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, sürdürülebilir büyümenin yapısal reformların aktif bir şekilde uygulanmasıyla mümkün olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ve 2024-2026 dönemini kapsayan Orta Vadeli Programın (OVP) önemli bir plan olduğunu belirten Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, uygulamanın aktif olarak devam ettiğini söyledi. Yapısal reformlar hedeflere ulaşılmasını sağlayacaktır. diye ifade etti.

İş dünyasının ekonomik öngörülebilirliğe büyük değer verdiğini ve OVP’nin bu açıdan stratejik olduğunu vurgulayan DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, “MTP, ülkemizin ekonomik geleceği açısından büyük değer taşıyor. Açıklanan kararların aktif bir şekilde uygulanması önem taşıyor” dedi. aynı derecede değerli. Program büyümeye devam edecek.” Hiçbir zarara yol açmadan hayata geçirileceğinin vurgulanması iş dünyamız açısından olumlu bir gelişme. İstihdamın artırılması, enflasyonla mücadele gibi konulara ağırlık verilmesi refah düzeyi açısından umutları tazeleyecektir. Ayrıca deprem bölgesine ayrılan ek bütçe ve konut stokunun telafi edilmesine yönelik sosyal konut projeleri gibi adımlar da ülkenin kalkınması açısından önem taşıyor. Katkıda bulunacağız.” dedi.

“Programa tam desteğimiz var”

Enflasyona ve finansmana erişim sorunlarına karşı atılacak adımların kritik öneme sahip olduğunu belirten Başkan Çevikel, “OVP’de yapısal reformlara özel yer verilmesini çok önemsiyoruz. İhracata dayalı büyümenin de desteklenmesi önemli. Programın; iş ve yatırım ortamını uyumlu hale getirme, yeşil ve dijital dönüşümün hızlandırılması, girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi gibi alanlara odaklanacağı vurgusu iş dünyamız için de oldukça değerli. Temel ihtiyaç olan finansmana erişimin hesaba katılması programın başarısını artıracaktır. Bu, özellikle KOBİ’lerin büyümesi ve yeni yatırımların teşvik edilmesi açısından kritik bir faktör. “Ülkemizin ekonomik hedeflerine ulaşması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. OVP’nin ülkemizin ekonomik büyümesine ve istikrarına katkı sağlayacağına inanıyoruz. Büyümeyi güçlendirecek, istikrarı sağlayacak programa tam desteğimiz var.” dedi. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu