Ekonomi

Çin Bankaları Hong Kong merkezli kripto şirketlerine yöneliyor

Investing.com – Çin anakarasındaki kripto yasağına rağmen, birkaç Çinli banka Hong KongKripto tabanlı şirketlerle çalışmanın yollarını aradığı bildiriliyor.

Küresel bankacılık krizi endişeleri gündemde kalırken, son gelişmelerde Çin bankalarının Hong Kong’daki kripto şirketlerini destekleyeceğine dair söylentiler var. ABD’deki kripto bölümüne yönelik baskıların ortasında, kripto şirketleri faaliyetlerini inançla sürdürebilecekleri ülkeler ararken, Hong Kong son zamanlarda kripto şubesi için uygun bir yer olmaya başladı.

Bloomberg’in servis ettiği habere göre Çinli bankaların temsilcileri, kripto şirketleriyle nasıl çalışabilecekleri konusunda danışmak için Hong Kong’u ziyaret ediyor. Bloomberg haberinde ilgili kaynaklara atıfta bulunularak Bank of Communications Co., Bank of China Ltd. ve Shanghai Pudong Development Bank’ın Hong Kong şubelerinin özerk bölgedeki kripto şirketlerine bankacılık hizmeti sunmaya başladığı bildirildi.

Çin bankalarının ülkedeki kripto yasağına rağmen Hong Kong’daki kripto şirketleriyle çalışma girişimleri, Çin’deki kripto yasağı konusunda bazı gevşemelerin olabileceği yorumlarına yol açtı. Bölgedeki yatırımcıların Çin bankalarının bu yaklaşımını memnuniyetle karşıladıkları bildirildi.

Hong Kong, 2022’nin son çeyreğinde kripto branşında atılımlarla öne çıkan bir bölge haline geldi. Hong Kong Hükümeti, kripto para şubesini düzenlemek için bir yasa tasarısı gündeme getirdi.

Ayrıca ülkede bireysel yatırımcılar Kripto ticaretini etkinleştireceğine dair duyuru, kripto şubesi için değerli bir atılım olarak görüldü. Buna ek olarak, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Kurulu (SFC) bu yazın başlarında yeni kripto borsalarının lisanslamasistemi devreye almaya hazırlanıyor.

Author: Günay Caymaz

haber-yatagan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu