Haber

Bakan Akar’dan Hatay’a

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, arama kurtarma çalışmaları ile ASFAT A.Ş. şirketin kurduğu ve günde üç öğün 10 bin kişiye hizmet verecek portatif mutfakta incelemelerde bulundu.

Merkezi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde olan ve toplam 10 ili etkileyen depremin ardından arama kurtarma, yaşam destek ve sağlık faaliyetlerine yönelik yoğun çalışmalar sürüyor. Depremin hemen ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile birlikte Hatay’a gelen Akar, 10 gündür buradaki çalışmaları takip ediyor.

Kent merkezine inerek arama kurtarma ekiplerinden bilgi alan Akar, ASFAT A.Ş. tarafından kent merkezine kurulan seyyar mutfakta çalışmaları yerinde inceledi. Yetkililerden bilgi alan Akar, talimat verdi. Mutfak günde üç öğün yemek yapacak ve her biri 10 bin kişiye hizmet verecek.

Akar daha sonra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Avsever ile birlikte 2. Hudut Alay Komutanlığına geçti. Depremden etkilenmesine rağmen bölgede arama kurtarma ve yaşam destek faaliyetlerine katkı sağlamaya devam eden komutanlığın faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Akar, işçiyi kahramanlığından ve fedakarlığından dolayı tebrik etti. – HATAY

habercamas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu