Haber

Ayamama Çayı’ndaki koku sorunu çözülemiyor

Ayamama Çayı’ndaki koku sorunu çözülemiyor

İSTANBUL – Ayamama Çayı’na karışan konut ve fabrika atıkları ağır koku ve kirliliğe neden oluyor. Çevrede yaşayan vatandaşlar ise belediye ekiplerinin konuyla ilgili herhangi bir adım atmamasından şikayetçi olup salgın hastalık riskinden korkuyor.

Ayamama Çayı’na karışan konut ve fabrika atıkları ağır koku ve kirliliğe neden oluyor. Derenin özellikle Halkalı ve Yenibosna kesimlerinde fabrikaların yoğun olması ve atıklarının dereye boşaltılması nedeniyle kirlilik artıyor. Derenin birçok yerinde kimyasal atıklar nedeniyle su siyah akıyor ve yer yer köpüklenmeler meydana geliyor. Özellikle kuşlar ve diğer hayvanların dereden su içmesi salgın hastalık riskini artırıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, deredeki ıslah çalışmalarının 2022 yılında tamamlanacağını açıklamıştı.

“Yıllardır dert bitmiyor”

Sorunun yıllardır devam ettiğini belirten Erdoğan Küçükoğlu isimli vatandaş, “Havaalanında çalışıyorum. Kokudan buradan geçerken birbirimize bakıyoruz. Bu yıllardır devam ediyor ama bir çözüm yok” dedi. Çözüm. Buradan geçmiyorlar mı, görmüyorlar mı? Sinekler var, pencereleri açamıyoruz. Yıllardır sorun çözülmedi. Neden kokuyor bu? “Çözüm yok mu? Kime söyleyeceğimi, ne yapacağımı bilmiyorum.” dedi.

elmadag-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu