Haber

AK Parti’nin İBB adayı kim olacak? Erdoğan’ın ‘aşk’ dediği İstanbul için masada 4 önemli aday var.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin ardından gözler 2024’te yapılacak yerel seçimlerde… Partiler yavaş yavaş yerel seçim havasına girmeye başlarken, herkes AK Parti’nin İstanbul’da kimi aday göstereceğini merak ediyor. son dönemde kaybetti.

İSTANBUL’UN ERDOĞAN İÇİN ÖZEL BİR ÖNEMİ VAR

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini 2. turda kazanan Recep Tayyip Erdoğan için “aşkım, aşkım” diye nitelediği İstanbul’un yeri hep başkadır. Seçim gecesi yaptığı balkon konuşmasında 2024 yılında yapılacak yerel seçimlere dikkat çeken Erdoğan, özellikle İstanbul’da 2019 yerel seçimlerini muhalefete anlattı. Kaybettikleri büyükşehirleri geri almak istediklerini belirtti. Hal böyleyken megakenti mercek altına alan Erdoğan’ın İBB adaylığı için birçok ismi gündemine aldığı söyleniyor.

AK Parti’nin İBB adayı kim olacak? Erdoğan’ın aşkım dediği İstanbul için masada 4 önemli aday var” layout=”intrinsic” width=”640″ height=”360″>

1. SÜLEYMAN SOYLU

AK Parti’de İBB adaylığı gündeme gelen isimlerden ilki eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oldu. Erdoğan’ın yeni kabineye dahil etmediği İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu’nun aday olmasında Bakanlık dönemindeki başarısı ve İstanbul’da Karadenizlilerin çoğunlukta olması etkili oldu.

2. MURAT ENSTİTÜSÜ

Adaylık için bahsi geçen bir diğer isim ise Murat Kurum… Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nı devreden AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum’un özellikle deprem bölgesinde verdiği emek ve mücadelesi isminin gelmesinde önemli etken oldu. adaylığı için ön plana çıktı.

3. TEVFİK GÖKSU

Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu da adaylık için adı geçen isimler arasında.

4. SADI YAZICI

Adaylık için konuşulan son isim ise Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı. Hatırlanacağı üzere Tuzla’da İBB’nin açılışında sahneden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Başkan Yazıcı, öfkeli bir grubun saldırısına uğradı. Bu gelişmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şadi Yazıcı’ya dik duruşundan dolayı teşekkür etti.

develi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu