Ekonomi

Accenture, Impendi’yi satın alarak genişliyor

NEW YORK – Accenture (NYSE: ACN), özel kaynak bulma ve satın alma hizmetleri sağlayıcısı Impendi’yi satın alarak özel sermaye alanındaki yeteneklerini genişletti. Bu stratejik hamle, Accenture’un geçtiğimiz yıl odaklandığı bir segment olan özel sermaye müşterilerine yönelik hizmetlerini geliştirmeyi amaçlıyor.

2014 yılında kurulan ve merkezi New York’ta bulunan Impendi, Amerika Birleşik Devletleri ve Hindistan’da yaklaşık 130 profesyonele istihdam sağlıyor. Firma, özel sermaye şirketlerinin kârlılıklarını artıran ve portföy şirketlerinin kârlılığını artıran satın alma kararları almalarına yardımcı olmasıyla tanınıyor. Impendi’nin satın alma analitiği hizmetleri giderlerin takip edilmesi, tasarruf fırsatlarının belirlenmesi ve tedarikçi çeşitliliğinin geliştirilmesinde etkilidir.

Accenture’ın Jay Scanlan liderliğindeki Özel Sermaye grubu, endüstri ve teknoloji uzmanlığını özel sermaye portföyü şirket yöneticilerinin ve yatırım profesyonellerinin özel ihtiyaçlarını karşılayan çözümlere dönüştürmek için çalışıyor. Impendi’nin satın alınmasının, Accenture’un repertuarına yenilikçi kaynak kullanımı ve tedarik analitiğini dahil ederek bu misyonu hızlandırması bekleniyor.

Impendi’nin Accenture’un Kaynak Kullanımı ve Tedarik uygulamasına entegrasyonu, şirketin özel sermaye müşterilerine ve portföy şirketlerine danışmanlıktan teknolojiye ve yönetilen hizmetlere kadar kapsamlı bir hizmet yelpazesi sunmasına olanak tanıyacak. Accenture Strateji ve Danışmanlık Kümesi Lideri Jack Azagury, bunu, uygulamalarını daha da genişletmek ve müşterilerin değeri her zaman yeniden keşfetmesini ve gerçekleştirmesini kolaylaştıran yetenekler geliştirmek için bir fırsat olarak görüyor.

Impendi’nin yönetici ortağı ve CEO’su Nathan MacCarter, Accenture ile birleşmenin müşterilerine daha da fazla değer sunmalarına olanak sağlayacağına olan inancını dile getirdi. Impendi’nin geçmişi, finansal ve profesyonel hizmetler, üretim, tüketim malları ve teknoloji dahil olmak üzere çeşitli sektörlerdeki liderlerle çalışmayı içerir.

Satın alma kuralları açıklanmadı. Bu haber basın bülteninden alınmıştır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu