Haber

Ukrayna birlikleri Donetsk bölgesine doğru ilerliyor

Ukrayna Savunma Bakan Yardımcısı Anna Malyar, Ukrayna birliklerinin Donetsk bölgesindeki Avdiyivka kenti yakınlarındaki Opitne köyünün bir kısmını kurtardığını bildirdi.

Malyar, Savunma Bakanlığı Askeri Basın Merkezi’nde canlı yayında yaptığı konuşmada, Ukrayna ordusunun Avdiyivka istikametinde başarı elde ettiğini söyledi.

Ukrayna birliklerinin Avdiyivka kenti yakınlarındaki Opıtne köyünde ilerleme kaydettiğini belirten Malyar, “Savunma güçlerimiz bu yerleşimin bir kısmını özgürleştirdi.” söz konusu.

Malyar, Ukraynalı askerlerin geçtiğimiz hafta Donetsk bölgesindeki Novomayorske yakınlarında kısmi başarı elde ederek ele geçirdikleri mevzilere yerleştiklerini belirtti.

Ordunun Bahmut istikametinde Klişiyivka ve Andriyivka yakınlarında başarılı olduğuna işaret eden Malyar, söz konusu yerleşim yerlerinde Ukrayna ordusunun Rus askerlerini mevzilerinden püskürterek ilerlediğini kaydetti.

Geçtiğimiz hafta Bahmut yönünde 2 kilometrekarelik alanın daha kurtarıldığını belirten Malyar, bugüne kadar bu yönde kurtarılan toplam alanın 49 kilometrekare olduğu bilgisini paylaştı.

Ukrayna ordusunun güneydeki Robotino ve Verbove yerleşimlerinde başarıyla ilerlediğini belirten Malyar, Ukrayna askerlerinin geçen hafta güneyde 1,5 kilometrekarelik alanı özgürleştirdiğini de bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu