Teknoloji

Microsoft’un ekim ayınds App Store’dan çektiği uygulaması, şimdi geri döndü

Microsoft’un SwiftKey klavyesi, beklenmedik bir şekilde App Store’a geri döndü. Şirket, iOS için klavye takviyesini ekim ayında resmi olarak durdurmuş ve uygulamayı App Store’dan kaldırmıştı. Lakin artık bu kararından geri adım atmış üzere görünüyor.

Microsoft, yaptığı açıklamada, “Müşterilerimizden aldığımız geri bildirim uyarınca, SwiftKey iOS’u tekrar Apple App Store’a koymaya karar verdik” dedi ve devam etti: “Daha fazla bilgiyi Support.SwiftKey.com adresinden alabilirsiniz.

SwiftKey geri döndü, lakin güncellenme tarihi hala 11 Ağustos 2021 görünüyor. Uygulamanın yeni sürümlere güncellenip güncellenmeyeceği şimdi belirli değil, fakat birtakım değişikliklerin olacağı düşünülüyor. Microsoft’un OneNote ve Office genel müdürü Vishnu Nath, kullanıcıların yaşanacak yeni gelişmelere hazırlıklı olmasını istedi ve Microsoft’un, klavye yazılımına büyük yatırım yapmayı planladığını müjdeledi.

SwiftKey başlangıçta Android platformunda son derece tanınan olmuştu ve iOS 8 ile birlikte, 2014’te Apple üçüncü parti klavye yazılımlarına müsaade vermeye başladığında, iOS platformuna taşınmıştı. 2016’da Microsoft tarafından satın alındı. Android platformunda başından beri bulunuyor ve hayli tanınan durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu