Ekonomi

Kulicke & Soffa, proje sona erdiğinde 130 milyon dolara kadar masraf yapacak

Yarı iletken paketleme ve elektronik montaj çözümleri alanında küresel bir tedarikçi olan Kulicke & Soffa Industries, Inc. (NASDAQ: KLIC) bugün, stratejik müşterilerinden biri tarafından Project W olarak adlandırılan ve daha önce açıklanmayan bir gelişmiş ekran teknolojisi projesinin iptal edildiğini duyurdu. Bu iptal, şirketin projeyle ilgili faaliyetlerini sonlandırmaya başlamasına neden oldu.

Şirket, bu fesih sonucunda 110 milyon ila 130 milyon dolar arasında değişen vergi öncesi masraflar kaydetmeyi beklediğini açıkladı. Bu masraflar, nakit harcamalar ve nakit olmayan değer düşüklüğü masraflarının bir kombinasyonunu içermektedir. Kulicke & Soffa özellikle bir defaya mahsus fesih tazminatlarının 3 milyon ila 5 milyon dolar arasında, sözleşme fesih masraflarının 8 milyon ila 13 milyon dolar arasında ve diğer ilgili maliyetlerin 6 milyon ila 11 milyon dolar arasında olmasını beklemektedir.

Ayrıca şirket, 49 milyon ila 53 milyon dolar arasında olacağı tahmin edilen gayri nakdi envanter değer düşüklüğü masraflarının yanı sıra 44 milyon ila 48 milyon dolar arasında olacağı öngörülen uzun ömürlü varlıklarla ilgili değer düşüklüğü masraflarına hazırlanmaktadır. Bu gayri nakdi masrafların 2024 yılının ikinci mali çeyreğinde, nakit harcamaların ise mali yıl boyunca muhasebeleştirilmesi beklenmektedir.

Kulicke & Soffa, tasfiye faaliyetlerinin büyük bölümünü 2024 mali yılının sonuna kadar tamamlamayı planladığını açıkladı. Ancak şirket, tahmini masrafların ve bu masrafların zamanlamasının değişebilecek varsayımlara dayandığını ve bunun da gerçekte önemli ölçüde farklı tutarlara yol açabileceğini belirtmiştir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu