Haber

Kenan Hasan Aslan, UID’nin 8. Olağan Genel Kurulunda başkan seçildi

Kenan Hasan Aslan, Uluslararası Demokratlar Birliği’nin (UID) 8. Olağan Genel Kurulunda genel başkan seçildi.

UID’nin 8. Olağan Genel Kurulu Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki (NRW) Langelfeld’de gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın videolu açıklama gönderdiği Genel Kurul’da UID eski Başkanı Süleyman Çelik, UID’nin ülke ve bölge yöneticileri ve delegeleri de hazır bulundu. Seçim sonucunda UID’nin yeni lideri Kenan Hasan Aslan oldu.

Genel Kurul’da Aslan, Köksal Kuş’tan görevi devraldı.

Aslan, burada yaptığı konuşmada, UID’nin kuruluşundan bu yana farklı millet, kültür ve dinlere mensup, toplumsal yaşamın her alanına katkıda bulunan, eşit haklara sahip bireyler vizyonu çerçevesinde faaliyet gösterdiğini söyledi.

Dünyanın her yerinde Türklerin ve kardeş toplulukların yaşadığı ülkelerin dokusuna ve farklılıklarına karşılıklı anlayış ve saygı ruhuyla çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Aslan, UID’nin çalışmalarını geliştirmeye devam edeceğini belirtti.

Aslan, “UID, Türk varlığının olduğu her noktada temsili hedefleyerek siyasi, sosyal, kültürel, akademik ve ekonomik katılımı üst düzeyde geliştirmeye çabalıyor.” dedi. söz konusu.

Büyükelçi Şen’den ırkçılığa vurgu

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, burada yaptığı konuşmada, Avrupa’da aşırı sağın ve ırkçılığın yükselişte olduğunu söyledi.

Büyükelçi Şen, “Irkçılık, yabancı düşmanlığı, İslam karşıtlığı ve özellikle gençlere yönelik ayrımcılık Türk toplumunun karşılaştığı zorluklar arasında yer alıyor. Vatandaşlarımıza yönelik ırkçı saldırılar hafızalarımızda derin yaralar açmıştır. Bugün bile halkımızın meskenleri, Sırf Türk ve Müslüman oldukları için işyerlerine, camilere saldırılıyor.” “Irkçılığa karşı mücadelenin kararlılıkla yürütülmesi gerektiğini gösteriyor.” dedi.

Irkçılık, yabancı düşmanlığı ve İslamofobi ile mücadele edilmesi gerektiğine işaret eden Şen, ilgili ülkelerin dernekleri ve ilgili otoritelerinden bu çabaya destek vermelerini istedi.

UID yurt dışında temsil açısından son derece önemli

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Dış İlişkiler Lideri ve İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, UİD Genel Kurulunun yurtdışında vatandaşların temsili açısından son derece değerli ve kıymetli olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Önemli bir misyonun taşıyıcısı olan UİD, tüm kuruluşlarıyla vatandaşlarımızı çatısı altında topluyor; birlik, beraberlik ve uyumuyla diğer sivil toplum kuruluşlarına da örnek oluyor. Bizler, yüce bir milletin çocuklarıyız. hayatta kalmanın, ayağa kalkmanın, yoksulları korumanın, yaralıların yaralarını iyileştirmenin telaşı içerisinde. “UİD, kadim medeniyet bilinci ve yaptığı çalışmalarla bir yandan farklı toplumların ülkemizi tanımasını sağlıyor. vatandaşlarımıza daha layık bir şekilde hizmet vermekte, diğer taraftan da birlik, beraberliğimize, kardeşliğimize ev sahipliği yapmaktadır.”

Konuşmaların ardından UID Yönetim Kurulu üyeleri aile fotoğrafı çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu