Haber

Kahramanmaraş’ta enkaz altında kalan anne ve ablayı beklerken

Kahramanmaraş İsmetpaşa Mahallesi’ndeki Buket Sitesi depremlerde yıkıldı.

Mersin’de yaşayan Salih Özçelik, haberi alır almaz yola çıkarak babası Mustafa Özçelik, annesi Nazife Özçelik ve ablası Süheyla Özçelik’in evine geldi.

5 kardeşten biri olan Salih Özçelik, evin yıkıldığını gördü.

Depremden 4 gün sonra babasının cansız bedeni çıkarılan Salih Özçelik, annesi ve kız kardeşini bulmak için enkaz başında nöbetini sürdürüyor.

“DNA raporları verdik”

Tek arzusunun annesi ve kız kardeşini bulmak olduğunu söyleyen Salih Özçelik, şu ifadeleri kullandı:

Depremi Mersin’de de çok şiddetli hissettik. Eşimle olayın şokunu üzerimizden attıktan sonra dışarı çıkıp arabamıza benzin aldık. Daha sonra eşim internetten araştırınca depremin ana merkezinin Kahramanmaraş olduğunu söyledi. Ailem burada yaşadığı için doğrudan kendilerine ulaşmaya çalıştık ama hiçbirine ulaşamadık. Bu durum beni çok tedirgin ettiği için depremden yaklaşık yarım saat sonra direkt yola çıktım. Saat 09:00 civarında bölgeye ulaşabildim. Olaydan bir saat sonra bütün akrabalarımız buradaydı. Dördüncü gün babamın cenazesine ulaşabildik ama yine hiçbir şekilde anneme ve ablama ulaşamadık. Ayrıca DNA raporları da sağladık. Birçok ildeki hastanelere de ulaşım sağladık.

“Arkadan almış olabilirler”

Ciddi bir can pazarı olduğunu belirten Özçelik, şu açıklamayı yaptı:

Üçüncü gün bir kepçe operatörünün önüne atladım. Ailemin cenazesi bile olsa bu binayı kazmasını istedim. Üşüdüklerini söyledim. Kova enkazı temizlemeye başladı. Dördüncü gün esasen babamın cenazesine vardık. Ön tarafta çalışırken arka tarafta da çalışıyorduk. Muhtemelen bir ihtimal diyoruz, mevcut kalabalıktan görmemiş olabiliriz. Arkadan da çıkarmış olabilirler. Parmak izi ve DNA’dan sonuç çıkmadığı için bundan da emin değiliz.

“Dükkan sahipleri iki nokta üst üste kesti”

Binanın altındaki kolonların kesildiğini savunan Özçelik, bina sahiplerine isyan ederek şunları söyledi:

Binanın yıkılma sebeplerinden biri de dükkan sahipleri ve kiracıların kolon ve kiriş kesme işlemini burada yapmış olmaları. 35 yıllık bir binada kolon kesme işlemi olunca ne yazık ki kaçınılmaz bir son oluyor. Annem eve girerken yerin sarsıldığını hissettim. Eski bir bina olmasından kaynaklı olabilir evet ama bu yapılabilecek bir şey değil. Yıkılan binaların tamamının altına kolon kesme işlemi yapıldı. GSM operatörüne mail attım. Kız kardeşim beyin sarsıntısından yaklaşık 40 dakika sonra 100 megabayt internet kullanıyor gibi görünüyor. 04:59’da Azerbaycan Bulvarı’nda son telefon sinyali belirir. Konuta yaklaşık 50-100 metre mesafededir. Pozisyon yanlış olabilir veya dışarıda olabilir.

carsambaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu