Ekonomi

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’a başkanlığa aday olması çağrısı

Investing.com – JPMorgan’ın (NYSE: JPM) CEO Jamie Dimon finans kuruluşunu son 18 yılda ABD’de 1 numara yapmakla kalmadı, aynı zamanda dünyanın en iyi bankacısı seçildi.

Çarşamba günü bankasının Küresel Çin Zirvesi’nde Bloomberg ile yaptığı röportajda Dimon, bir gün ülkesine farklı bir kapasitede hizmet etmeyi hayal edebileceğini söyledi. Yaklaşan 2024 cumhurbaşkanlığı seçimleri göz önüne alındığında, bu ilginç bir açıklamaydı.

Dimon geçenlerde JPMorgan’ı 5 yıl daha yönetme sözü verdi. Peki bu durumda başka ne başarabilir? Amerika Birleşik Devletleri Lideri olarak, JPMorgan’a fayda sağlamak ve vatansever davalarını sürdürmek için kesinlikle daha uygun fırsatlara sahip olacaktır.

Şimdiye kadar, Dimon her zaman olası bir başkanlık adaylığını reddetti. Muhtemelen durumla ilgilenmediğinden değil, zamanın gerçek olmadığını düşündüğündendi.

Ama şimdi ABD yüksek şişirmeve yakın durgunluktehdit edildiğinde, bir Wall Street bankacısı bu iş için doğru kişi olabilir.

En azından Bill Ackman öyle düşünüyor ve Twitter’da insanları Jamie Dimon’a yeni liderleri olmasını istediklerini bildirmeye çağırıyor. Ackman’a göre Dimon, yalnızca serbest girişimin destekçisi değil, aynı zamanda multi-milyarder olmasına rağmen sosyal açıdan dezavantajlı grupları da görmezden gelmiyor. Dahası, çatışan tarafları ortak bir zemin bulmak için masaya getirme yeteneğine de sahiptir.

Bu ve daha fazlası, Dimon’u liderlik için uygun bir aday yapar. Ackman, Demokratların yüzde 70’i mevcut başkanlarından memnun olmadığı için Dimon’un ön seçimde Biden’ı yenebileceğinden emin. Ayrıca Ackman’a göre Dimon, Donald Trump’ı geçecek, çünkü onun konumunda ve prestijli biri için seçim kampanyasında hem Demokratlardan hem de Cumhuriyetçilerden milyarlarca dolar almak sorun olmamalı.

Yani Jamie Dimon lider olmak istiyorsa, şimdi profilini yükseltmeye başlarsa yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu