Ekonomi

İnsani kriz derinleşiyor: ‘Gazze’ye her gün 40 kamyon girmeli’

WFP’den yapılan yazılı açıklamada, Gazze’de büyük bir akaryakıt sıkıntısının yaşandığı ve bu durumun gıda yardımının durmasına neden olacağı, akaryakıt ikmali yapılmadığı takdirde WFP ile çalışan fırınların ekmek üretemeyeceği belirtildi. binlerce aileye büyük bir darbe vuracaktır.

Açıklamada, Gazze halkının ortaya çıkan devasa ihtiyaçların karşılanması için her zaman yardıma ihtiyaç duyduğu, yakıtın sadece fırınlar için değil, Refah Sınır Kapısı’ndan giren yardımların ilgili yerlere ulaştırılması için de gerekli olduğu belirtildi. .

İhtiyaç duyulan yardım miktarı açıklandı

WFP’den yapılan açıklamada, programın insani yardım operasyonlarının kapsamını genişleterek önümüzdeki 2 ayda 1,1 milyon kişiye gıda yardımı ulaştırması için her gün 40 kamyonun Gazze’ye girmesi gerektiği vurgulandı.

Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini, 26 Ekim’de İngiliz The Guardian gazetesinde yayınlanan makalesinde, 7 Ekim’den önce her gün yaklaşık 500 kamyonun Gazze’ye girdiğini belirterek, Bunlardan 45’inin akaryakıt taşıyan kamyonlar olduğunu belirtti.

gulagacajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu