İş

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Kırtasiye Mağazalarında Denetim Yaptı

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri okul döneminde kırtasiye çalışmalarına ağırlık verdi. Kırtasiye alışveriş döneminin başlamasıyla birlikte ilçe genelinde bu alanda hizmet veren tüm işyerlerinde kontroller yapılırken, öğrencilerin sıklıkla kullandığı ürün ve markalar üzerinde fiyat karşılaştırmaları yapılarak her bir ürün tek tek incelendi.

Her alanda halkın huzuru, güvenliği ve refahı için yoğun bir çalışma yürüten İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, özellikle okul döneminde fahiş fiyatların ve fırsatçılığın önlenmesi, mağduriyetlere karşı gerekli çabanın gösterilmesi amacıyla yoğun bir denetim çalışması gerçekleştirdi. fırsatçılık yapanlar ve vatandaşı koruyanlar. Belirli aralıklarla farklı şubelerde kontrollerini sürdüren polis ekipleri, okul döneminde okul malzemesi satan işyerlerinde incelemelerde bulundu.

4 Eylül’de okulların kısmen açılması ve 11 Eylül’den itibaren tüm kademelerde eğitime başlaması nedeniyle, fırsatçılık yapılmaması amacıyla hem kırtasiye mağazaları hem de süpermarket ve Millioncu gibi kırtasiye malzemeleri satan işyerleri tek tek denetlendi. Satışları artan ürünler. Kontroller öncesinde öğrencilerin sıklıkla kullandıkları malzeme ve markalar belirlenerek bu ürünlerin fiyatları başta olmak üzere tüm işletmeler arasında karşılaştırmalar yapıldı.

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden kontrollere ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İlçe genelinde fahiş fiyat ve etiket kontrollerimiz farklı kesimlerde makul aralıklarla devam ediyor. Bu kapsamda ekiplerimiz hassasiyetle görevlerini yerine getiriyor. Her kesim sadece gıda işletmelerini değil vatandaşların haklarını da koruyacak.” Okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına yoğun bir döneme giren, milyoner diye tabir edilen süpermarketler, özellikle kırtasiye vb. satan kırtasiye mağazaları ilgi odağı oldu. Çalışma özellikle fahiş fiyatlar, etiketler ve işyeri açma ve çalışma izinleri gibi konularda gerçekleştirildi. Kontroller yapıldı.”

“Denetimlerde öğrencilerimizin sıklıkla makul marka ve ebatlarda satın aldıkları eserler tespit edilerek bu eserleri satan işletmelerin fiyatları karşılaştırıldı. Bu karşılaştırma sonucunda fahiş fiyatla satış yapan işletmelerden savunma istendi ve bu eserlerin satışının yapıldığı işletmelerin fiyatları karşılaştırıldı. İl Ticaret Müdürlüğü’ne gerekli işlemlerin yapılması konusunda bilgi verildi. Örneğin ortalama fiyatı 40-50 TL olan bir ürünün “Bazı işletmelerde 107 TL’ye satıldığı belirlendi. Bu ve benzeri bulgulara ilişkin İl Ticaret Müdürlüğü’ne gerekli bilgiler verildi.” – BURSA

haber-mahmudiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu