Ekonomi

IBM hisse senedi hedefi BofA tarafından büyüme ve nakit akışı gücü nedeniyle yükseltildi

Perşembe günü BofA Securities, IBM (NYSE:IBM) hisseleri üzerindeki görünümünü ayarlayarak fiyat hedefini bir önceki 200 $’dan 220 $’a yükseltirken hisse senedi üzerindeki Al notunu korudu. Firma, şirketin portföy optimizasyonuna stratejik olarak odaklandığını ve IBM’in işlerinin yaklaşık %75’inin artık Yazılım ve Danışmanlık alanında yoğunlaştığını vurguladı.

Raporda, IBM’in güçlü nakit akışı projeksiyonlarına dikkat çekilerek, 2024 takvim yılından 2026 takvim yılına kadar temettülerden sonra 19 milyar doları aşması beklenen kümülatif nakit akışlarına yer verildi. Bu finansal esnekliğin, şirketin borçlanma kabiliyetiyle birleştiğinde, IBM’in birleşme ve satın almalara verdiği önemi destekleyeceği öngörülüyor. Birleşme ve satın almalar için hedef aralığın 1 milyar dolar ile 10 milyar dolar arasında olması ve iki yıl içinde serbest nakit akışı kazanımı elde edilmesi öngörülüyor.

BofA Securities, bu stratejik satın almaların zaman içinde gelir artışına ve serbest nakit akışına katkıda bulunacağının altını çizdi. Arvind Krishna’nın CEO olarak dümene geçmesinden bu yana IBM, başta yazılım sektörü olmak üzere danışmanlık alanında da 39 satın alma gerçekleştirdi.

Firma, IBM’in gelir artışı ve serbest nakit akışında iyileşme ile karakterize edilen devam eden dönüşümüne olan güvenini yineledi. IBM’in defansif portföyü, cazip temettü getirisi ve az takdir edilen yapay zeka yetenekleri de hisse senedi üzerindeki olumlu görünümün nedenleri olarak gösterildi.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu