Haber

Giresun’da Yabancı Hurda Toplayıcı Grup ile Esnaf Arasında Kavga

Giresun’da yabancı hurda toplayıcı grup ile esnaf arasında yol verme meselesi nedeniyle çıkan ve 2 kişinin yaralandığı kavganın ardından sanayi esnafı olaya basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

Giresun’un Gedikkaya İlçesi’ndeki sanayi sitesinde yabancı uyruklu vatandaşlar ve esnafla sanayi sitesinin ortasında yol verme sorunu üzerine tartışma çıktı. Tartışmanın ardından iş yeri yabancı uyruklu bir grup tarafından basılan esnaf darp edilerek yaralandı. Olayın ardından geniş güvenlik önlemleri altında ortaya çıkan sanayi sitesi esnafı, ellerinde olaya tepki gösteren pankartlarla basın açıklaması yaptı.

Esnafın ismiyle ilgili açıklama yapan Erkan Element, “İlimizde motosiklet hurdası toplayan yabancı uyruklu vatandaşlar ile sanayi sitemizdeki esnaf arkadaşımız arasında yol verme sorunuyla ilgili tartışma yaşanıyor. Organize bir şekilde sokak ortasına gelen yabancı uyruklu vatandaşlar iş yerlerine baskın düzenleyerek ellerinde demir, sopa ve sopalarla beni dövdüler.Olayda 2 arkadaşımız hastaneye kaldırıldı, kolları kırıldı. .Bu münferit olaydan sonra esnaf olarak can ve mal güvenliğinden endişe etmeye başladık.Çok organize oldukları ve saldırganlık gösterdikleri görüldü ve olayı çete boyutuna getirdiler.Biz de esnafı davet etmek için toplantıya geldik. Yetkililer duyuru yapsın” dedi.

Yaşadığı dehşeti anlattı

Olayda yaralanan Uğur Samsunlu, “Yaptığımız bir aracı denemek için sanayi sitesi çıkışındaydık, iki motosiklet hurdacısı araçlarıyla yolda duruyordu. Yolu açmalarını istediğimizde yolu açmalarını istedik.” ,beklenmedik bir tepki çıktı.Ancak olay kapandı bizim dükkana geldiğimizde kalabalık bir grupla üzerimize saldırdılar.Bacağımızdan yaralandık.Elimi kaldırıp kafama darbe indirdiğimde kol kırıldı kolumu kaldırmasam kafama darbe yiyecektim açıkçası kafamız karıştı yıllardır esnafım tartıştığım müşteriler ve vatandaşlar oldu ama kimse gelmedi ve dükkânımı bastı.” – GİRESUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu