Yaşam

Fethiye 100 Yıllık Ev İkinci Yılını Farklı Etkinliklerle Kutladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye 100 Yaş Residence 628 üyesi ile ikinci yılını Mozalikya Türk Sanat Müziği konseri ve pasta kesimi ile kutladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 65 yaş üstü vatandaşların sosyalleşmesi ve çeşitli aktivitelerle el becerilerini artırarak kaliteli zaman geçirmeleri için Menteşe ve Fethiye ilçelerinde hizmete açtığı 100 Yıllık Konutlar büyük ilgi görüyor.

Fethiye ilçesinde 628 üyesi bulunan 100 Yıl Evi, ikinci yılını bir dizi etkinlikle kutladı. 2. yıl etkinliği kapsamında Fethiye 100 Yaş Evi’nde yıl boyu faaliyetlerine devam eden Mozalikya Türk Sanat Müziği Korosu güzel bir konser verdi. Toplamda 380 kişinin katılımıyla 2. yıl pastası kesildi. 100 Yıllık Rezidans üyeleri arasında tavla turnuvası düzenlendi. Ayrıca Sanat Atölyelerinde 100 yıllık konutun üyeleri tarafından yapılan tuval üzerine akrilik boya çalışmalarıyla keyifli bir stant imzalandı.

Yüzyaş Evi Üyesi Öcçetin, “Burada stres atıyoruz, yeni dostluklar kuruyoruz”

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye 100 Yaş Rezidans üyesi Necmiye Öcçetin, sağlık meslek mensubu olduğunu ve bu hizmetten dolayı çok memnun olduğunu belirtti. Necmiye Öccetin; “Burada stresten kurtulmak, kafamızı meşgul eden konulardan bir an olsun uzaklaşmak ve burada yeni arkadaşlar edinmek inanılmaz güzel. Böyle bir organizasyon düzenlediğiniz için çok memnun oldum ve çok teşekkür ederim, zaman zaman karşıma çıksalar bile kendilerine teşekkür etmek istediğimi söylerdim. Ben de sağlıkçıyım, bu yaş grubunun böyle bir rahatlamaya ne kadar ihtiyacı olduğunu zaten biliyorum. Buraya gelip müzik yapmak için gün sayıyoruz. Biz çok memnunuz.” dedi.

100 Yıllık Köşk üyesi Bekir Küçükkaramuklu, “Belli yaşlarda topluluklar, tavla, satranç, müzik, resim onları hayata bağlamak açısından çok iyi. Sosyal aktiviteleri ve gezileri çok seviyorum, mekan temiz ve hijyenik, personel çok saygılı ve saygılı davranıyor gibi sebeplerle buraya çok severek geliyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu