Ekonomi

El konulan araçlar Kayyum Otoparklarında Satışa Çıkıyor

Bilecik Kayyum Otopark Sorumlusu Muharrem Şengönül, otoparklarda uzun süre bekleyen araçların hem ekonomiye hem de çevreye zarar verdiğini söyledi.

El konulan ve korunmasına gerek kalmayan malların tasfiyesine ilişkin düzenleme başladı. Öte yandan haciz nedeniyle uzun yıllardır kayyum otoparklarında kalan araçlar satışa sunuluyor. Bu kapsamda, el konulan ve halen kayyumlar tarafından korunan mallar, yasal istisnalar dışında, öncelikle mülkün sahibi olan borçlu tarafından teslim alınabilir. Borçlunun malı teslim almaması halinde, haciz sahibine malı alma imkânı tanınacaktır.

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde kayyımlık hizmeti veren Muharrem Şengönül, karar doğrultusunda otoparktaki araçların sahipleri tarafından satın alınmadığını, bu nedenle araçların haciz nedeniyle E-Devlet üzerinden satışa çıkarıldığını söyledi. Şengönül, “Bu araçlar otoparkta kaldığı sürece hem çevreye hem de ekonomiye zarar veriyor. Ancak araçlar satılarak ekonomiye katkı sağlayacak.”

Uzun yıllar çeşitli marka ve model araçlar çeşitli sebeplerden dolayı sahipleri tarafından satın alınmadığı için kayyum otoparkında çürümeye bırakılmıştır. – BİLECİK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu