Haber

El Fetih ve Hamas, İsrail’in Gazze’deki suçlarını kınadı

Fetih ve Hamas hareketleri, uluslararası toplumu İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ndeki kötülüklerini kınamaya çağırdı.

El Fetih Hareketi Sözcüsü Munzir el-Hayik ve Hamas Siyasi Büro Üyesi Musa Ebu Marzuk, İsrail ordusunun düzenlediği operasyonla ilgili olarak uluslararası toplumu davet etti.

Munzir el-Hayik yaptığı açıklamada, operasyonun zamanlamasına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Terör devleti, geceleyin insanlar uyurken, en ufak bir insanlık duygusuna aldırış etmeden alçakça ve hain bir suç işliyor. Bu hükümet aklını kaybediyor, uluslararası toplumun sessizliği ve güveni yüzünden öldürme eylemlerine devam ediyor. destek duruşunda.”

Uluslararası toplumu İsrail saldırılarını durdurmaya davet eden Munzir al-Hayik, kayıplar ne kadar büyük olursa olsun yürüyüşlerinin durmayacağını vurguladı.

Hamas’tan Ebu Marzuk da uluslararası toplumu İsrail’i kınamaya davet ettiği Twitter paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“Şehitlerin kanı Filistin’in kurtuluşunun yolunu açıyor. Önderleri hedef almak işgale karşı yaklaşımın doğruluğunun kanıtıdır. Direnişin mesajı kapsamlı ve özgün olacak, işgali kınayan ve defolun” , kurbanı ve cellatı bir tutmamak.”

İsrail ordusu ve İç İstihbarat Teşkilatı Şabak tarafından abluka altına alınan Gazze Şeridi’nin çeşitli yerlerine gece saatlerinde düzenlenen hava saldırılarında İslami Cihat Hareketi’nin silahlı kanadı Kudüs Tugayları önderliği hedef alındı.

Gazze’de Sağlık Bakanlığı, düzenlenen baskınlar sonucunda 12 kişinin hayatını kaybettiğini, 20 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Kudüs Tugayları, olayın ardından yaptığı açıklamada, baskınların amacının lider timlerden 3 kişilik olduğuna ve ölenler arasında cumhurbaşkanlarının eş ve çocuklarının olduğuna dikkat çekti.

Ayrıca yapılan açıklamada, Askeri Şura Genel Sekreteri Kudüs Tugayları komutanlarından Cihad Şakir Gannam, şehrin kuzeyi komutanı Halil el-Behtini ve Kudüs Tugayları komutanlarından Tarık İzzeddin’in de görevde bulunduğu belirtildi. Batı Şeria’daki askeri çalışma liderlerinden bir kısmı baskında hayatını kaybetti.

Gelişmelerin ardından Gazze’deki Hükümet Basın Bürosu yaptığı yazılı açıklamada, ikinci bir duyuruya kadar şehirdeki tüm eğitim kurumlarında eğitim verildiğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu