Haber

Çiğli’de dayanışma depremin 12. gününde de sürüyor

İZMİR (İGFA) –Çiğli Belediyesi Sarsıntı Uyum Merkezi tarafından düzenlenen ve 806 istekli vatandaşın desteğini sağladığı faaliyetler kapsamında gıda, giyecek, ilaç, akaryakıt vb.

Deprem bölgesi vatandaşları için sürdürülen çalışmaların yanı sıra o bölgeden Çiğli’ye gelen depremzedelerin de ihtiyaçları acil olarak karşılanıyor.

17 Şubat Cuma günü itibariyle Çiğli Belediyesi Depremzede İrtibat Birimi aracılığıyla talepte bulunan 472 kişinin barınma ihtiyacı karşılandı.

Depremzedelerin bulunduğu 18 dairenin tadilat işlemleri istekli müteahhitler tarafından yapılmaktadır. Konaklama ve tadilat desteğinin yanı sıra 1448 kişiye giyim, 1397 kişiye ayakkabı yardımı yapılmıştır. Ayrıca 559 gıda paketi, 504 hijyen paketi, 721 battaniye ve halı, 94 paket bebek bezi, 57 kutu mama, 45 oyuncak, 34 ısıtıcı, 39 paket ilaç, 12 yatak, 15 havlu, 12 hasta bezi ve 3 Çölyak gıda paketleri de depremzedelere ulaştırıldı.

Vatandaşların deprem bölgesindeki muhtaçlık durumlarının tespiti amacıyla Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta incelemelerde bulunan Lider Gümrükçü, “Çiğlili vatandaşlarımızdan ve şehrimiz paydaşlarından özellikle barınma ve gıda ihtiyaçları için desteklerini sürdürmelerini rica ediyorum. . İşbirliğimizi sürdürürsek bu zor günleri çok daha hızlı atlatacağız.”

camardiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu