Haber

CHP Milletvekilleri Güzelbahçe Konteynerindeki Kütüphane Açılışına Katıldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Adayı Veli Ağbaba ile CHP İzmir Milletvekili murat bakan , Güzelbahçe Konteyner’de kütüphane, arıtma tesisi ve güneş panellerinin açılışına katıldı. Bakan, “Ekmeğimizi kitaba katalım diye bu kütüphaneyi açtık” dedi.

Malatya’da Güzelbahçe Konteyner Merkezi’nde açılışı yapılan 100. Yıl Cumhuriyet Kütüphanesi, arıtma tesisi ve güneş panelleri depremzedelerin hizmetine açıldı.

“BU KÜTÜPHANEYİ KITAYA EKMEĞİMİZİ KATKIDA BULUNMAK İÇİN AÇTIK”

Açılış töreninde konuşan murat bakan Konuşmasına ‘Dünyayı gezmek ister miydiniz?’ sorusuyla başladı. etrafına toplanan çocuklara Bakan şöyle devam etti:

“Senin yaşında Jules Verne’in 80 Günde Dünya Zamanı kitabını okuyarak dünyayı dolaştım. Nereye gitmek istersen kitapla geziyorsun. Pahalı arkadaşlar, size bir şey söylemek istiyorum. Burası bizim 14. kütüphanemiz. 11 tanesini İzmir’de açtık 2 tanesini Manisa’da Özgür Özel’in köyünde açtık Buradaki çocuklarımız kitap okusun diye geldik buraya çok sevdiğim bir anekdot var İsmet İnönü Savaştepe’ye anlatmıştı Köy Enstitüsü tüketim ve bir kızın öğle yemeği hakkında çantada ne var bakabilir miyim Paşa çantasını açar İçinde kitap ekmek var İsmet İnönü diyor ki ‘Ekmeğimizi bu ülkeye koyarsak bu ülke düzelir. tamamen bağımsız.’ Arkadaşımız kurdu, onlara buradan da teşekkür etmek istiyorum.”

AĞBABA’DAN BAKAN’A TEŞEKKÜR

Veli Ağbaba da şunları söyledi:

Cumhuriyet Halk Partisi Depremin ilk gününden itibaren Türkiye’nin milletvekilleri deprem bölgesine giderek, Cumhurbaşkanımızın talimatıyla inşallah depremin ilk günü Pazar akşamı itibariyle halkın yaralarını sarmaya başladı. Kemal Kılıçdaroğlu. En azından kalanlar 1 ay sarsıntılı bölgede kaldı. Bunlardan biri de Murat Bakan. Şahsında tüm CHP milletvekillerine teşekkür ediyorum. Murat Bakan buraya sadece çalışmak için gelmedi. Bizim oduna ihtiyacımız vardı, odun gönderdi, yiyecek ve suya ihtiyacımız vardı ve o gönderdi.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

mazgirt-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu