Haber

Cevdet Yılmaz’dan 12 Eylül’ün yıl dönümünde ‘yeni anayasa’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 12 Eylül 1980 darbesinin yıldönümü dolayısıyla sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda ‘yeni anayasa’ya vurgu yaptı.

Bugün 43’üncü yılına giren 12 Eylül 1980 askeri darbesinin Türk demokrasi tarihinde kara bir leke olduğunu belirten Yılmaz, “Demokrasinin rafa kaldırıldığı, özgürlüklerin gölgelendiği, iradenin ayaklar altına alındığı o gün. Milletimizin anılarımızdaki yerini üzüntüyle koruyor.Cumhuriyet tarihimizde sistemli bir şekilde gerçekleştirilen darbedir.” “Yaptıkları girişimlerle milletimizin iradesi gasp edilmiş, geleceğini belirleme hakkı zorla elinden alınmıştır. 27 Mayıs darbesiyle, 12 Mart muhtırasıyla, 12 Eylül darbesiyle Türk demokrasisine ağır darbe indiren karanlık güçler 28 Şubat postmodern darbesi de milletimizi az gelişmişliğe mahkum etmeye çalışmıştır” dedi.

‘İNSANI MERKEZE YERLEŞTİREN BİR ANAYASA’NIN GEREKSİNİMİ AÇIKTIR.’

Yılmaz şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyet tarihimizde belli bir sıra ile yapılan bu girişimler 15 Temmuz’da yenilgiye uğratılmış ve iradesini savunan milletimiz, geleceğini ve otoritesini köleleştirmek isteyenlere asla boyun eğmeyeceğini göstermiştir. Tüm bu acı deneyimlerden sonra sivil iradeyi hukuki ve hukuki açıdan güçlendirecek, insan merkezli bir yaklaşımı ortaya çıkardık.” Anayasanın ne kadar gerekli olduğu artık ortadadır.

Yasakçı, darbeci zihniyetin son kalıntılarını barındıran vesayet anayasası; İnsanı merkeze alan, milli irade ruhuyla hazırlanan sivil, demokratik ve özgürlükçü bir anayasayla değiştirmek, milletimizin ‘Türkiye Asrı’ yolunda kazanacağı en değerli değerlerden biri olacaktır. Bu vesileyle; Allah ülkemize ve milletimize bir darbe daha yaşatmasın. Demokrasi uğruna şehit olan tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum.” (HABER MERKEZİ)

korgunajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu