Haber

Ballıkayalar Tırmanışında kupalar sahiplerini buldu

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ballıkayalar Tabiat Parkı’nda bu yıl ikincisi düzenlenen Ballıkayalar Tırmanma Şenliği heyecanlı ve adrenalin dolu geçti. Türkiye’nin en uzun soluklu kaya tırmanış organizasyonu olan Ballıkayalar Tırmanış Festivali’ne Kocaeli’nin yanı sıra Samsun, Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Çorum, Trabzon, Ordu, Sakarya, Balıkesir, Mardin ve Mersin’den 12 kadın 36 kişi katıldı. sporcu katıldı.

ŞAMPİYONLARA MADALYA VERİLDİ

Büyükşehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Şemsettin Yıldırım, Kocaeli İl Gençlik ve Spor Müdürü Gökhan Yavaşer, Türkiye Dağcılık Federasyonu Kocaeli İl Temsilcisi Sinan Yoksul, sporcu aileleri ve vatandaşlar şampiyonanın son gününde karşılaşmaları izledi. Karşılaşmaların ardından protokol üyeleri dereceye giren sporculara madalyalarını verdi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Ballıkayalar Tırmanma Şenliği” yöre dağcılarını Gebze’nin Tavşanlı Köyü’ndeki Gebze Ballıkayalar Tabiat Parkı’nda buluşturdu. İki gün süren festivalde bayanlarda Hilal İşcan birinci, Fulya Özcanlı ikinci ve Sahra Alacagergi üçüncü olurken; Erkeklerde ise Barış Yıldırım birinci, Furkan Akkaya ikinci ve Kubilay Eren üçüncü oldu. Usta Bayanlar kategorisinde Ayşen Aydın birinci, Zeliha Akçe ikinci ve Nilüfer Sönmez üçüncü olurken; Master Erkekler kategorisinde İsmail Satılım birinci, Yücel Bagatur ikinci, Ozan Tekbaş üçüncü oldu.

ikizce-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu