Ekonomi

Airbus hisseleri daha fazla teslimat gecikmesi uyarısı üzerine düştü – rapor

Reuters’in haberine göre Airbus (EADSY), havayollarını uçak teslimatındaki ek gecikmeler konusunda bilgilendiriyor ve başlangıçta 2024’ün ikinci yarısında teslim edilmesi planlanan ve şu anda teslim edilmesi beklenen bazı uçaklar için bekleme süresini birkaç ay uzatıyor. 2025 yılında.

Bir Airbus temsilcisi Reuters’e “Müşterilerimizle sürekli iletişim halindeyiz. Hala karmaşık bir durumla karşı karşıyayız” dedi.

Şirketin hisselerinin değeri Paris’te %1,1 düştü.

Geçtiğimiz Cuma günü açıklanan sektör uzmanlarına göre bu karar, tedarik zincirinde devam eden sorunlarla ilgili.

Airbus, Ocak ayında teslim edilen uçak sayısında geçen yılın aynı ayına göre %50 artışla yıla iyimser bir başlangıç ​​yapmış olsa da (bu artış parça kıtlığı ve üretim zorluklarından kaynaklandı), şirket sınırlı tedarikle mücadele etmeye devam ediyor motorların ve diğer önemli parçaların.

Geçtiğimiz hafta Dublin’de düzenlenen Havayolu Ekonomisi konferansında sektör profesyonelleri, artan talebi karşılayacak uçak sıkıntısının birkaç yıl sürebileceği yönündeki endişelerini dile getirdi.

Air Lease İcra Kurulu Başkanı Steven Udvar-Hazy konferansta, hem Airbus hem de rakibi Boeing’in tek koridorlu uçaklarında bir yıla varan gecikmelerin sıklaştığını belirtti.

Airbus’ın 735 uçak teslim ederek teslimat hedefini aştığı bir yılın ardından Jefferies’teki pazar analistleri, Airbus’ın 2024 için yaklaşık 800 uçaklık teslimat hedefi belirleyebileceğini öngörüyor. Resmi duyurunun 15 Şubat’ta yapılması bekleniyor.

Bu makale yapay zekanın yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu